Bize Ulaşın Bugün 06 Haziran 2020 Cumartesi 07:45

KADİR GECESİ MESAJI

01 Temmuz 2016 Cuma 16:38
Kadir Gecesi münasebetiyle Nizip SYDV Müdürü Mehmet ÖZASLAN bir kutlama mesajı yayınladı.ÖZASLAN mesajında şöyle dedi:

Manevî arınma ve yücelme, paylaşarak zenginleşme mevsimi olan mübarek Ramazan ayının son günlerini idrak ederken,   01 Temmuz Cuma'yı 02 Temmuz  Cumartesi'ye bağlayan gece Kadir Gecesine ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşacağız.

Yüce Kitabımız’da “bin aydan daha hayırlı” (Kadr, 97/1-5) olduğu bildirilen Kadir gecesi, insanlık için kurtuluş reçetesi olan Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenliğin bütün dünyayı kuşattığı, dua ve tevbelerin kabul edildiği bir kutlu gecedir.

Kadir gecesini diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özellik, bütün insanlık için hidayet rehberi olan Yüce Kitabımız Kur’anı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle Nizip halkının ve dindaşlarımızın Kadir Gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevlâmız’dan, tuttuğumuz oruçları ve yaptığımız tüm ibadetlerimizi kabul etmesini, bu gecede yapılan dua ve yakarışların, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, toplumsal birlikteliğimizin güçlenmesine, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını niyaz ediyorum.